Politika privatnosti
POLITIKA PRIVATNOSTI I ZAŠTITA PODATAKA O LIČNOSTI
Podaci koje fizičko lice unese u kontakt formu za e-savetovanja su strogo poverljivi u skladu sa Zakonom o zaštiti podataka o ličnosti (“Sl. glasnik RS”, br. 87/2018) i sa GDPR-om (Opšta regulativa o zaštiti podataka o ličnosti).
Podaci koje je pojedinac uneo u formu nisu dostupni spoljnim korisnicima i čuvaju se u sistemu web portala u skladu sa Zakonom o zaštiti podataka o ličnosti (u daljem tekstu Zakon).
Dokument „Pravila o privatnosti i zaštiti podataka o ličnosti“ (u daljem tekstu: Pravila privatnosti) odnosi se na usluge i poslovanje web portala moj.eap.rs (u daljem tekstu web portal).
Ova Politika privatnosti opisuje koje lične podatke prikupljamo, kako ih obrađujemo i u koje svrhe ih koristimo, kao i vaša prava u vezi sa ovim podacima.
Doneli smo i usvojili ovaj dokument jer smatramo da je zaštita podataka o ličnosti veoma važna i suštinski deo svih procesa i korporativnog upravljanja. Dokument predstavlja okvir kako postupamo sa svim ličnim podacima koje prikupljamo u okviru našeg poslovanja, a usvojen je kao jedna od organizacionih mera za usklađivanje sa Zakonom.
Ova Politika privatnosti se ne odnosi na treća lica, pružaoce usluga i dobavljače. Ako koristimo eksterne pružaoce usluga za obradu vaših ličnih podataka, i ako se lični podaci potom obrađuju, govorimo o obradi (ličnih podataka) po nalogu. I u tom slučaju, mi kao kontrolor podataka smo odgovorni za zaštitu vaših ličnih podataka.
Kreirali smo i usvojili politiku privatnosti jer želimo da budemo u skladu sa zakonskim zahtevima i zato što vodimo računa o svim našim korisnicima i posetiocima:
– Važeća zakonska regulativa zaštite podataka o ličnosti;
– Zaštita ličnih podataka sa kojima dolazimo u kontakt;
– Otvorenost i transparentnost prema svim korisnicima i ispitanicima;
– Smanjenje rizika od povrede ličnih podataka;
– Edukacija i informisanje svih naših korisnika i ispitanika;
– Povećanje transparentnosti obrade ličnih podataka.
Sa svim podacima kojima pristupamo ili obrađujemo postupamo sa poverljivošću i svrhom, i sa najvišim bezbednosnim standardima. Lične podatke čuvamo u skladu sa važećim Zakonom o zaštiti podataka o ličnosti. Čuvamo ih onoliko dugo koliko je potrebno za svrhe za koje se obrađuju ili za postupanje u skladu sa Zakonom.
Kada pristupite web portalu, naši serveri automatski beleže informacije koje vaš web pretraživač šalje svaki put kada posetite web lokaciju. Evidencije servera mogu uključivati informacije kao što su vaš zahtev na mreži, vaša interakcija sa uslugom, tip pretraživača i datum i vreme vašeg zahteva. IP adrese se ne čuvaju u sistemu.
Nakon određenog vremena, svi podaci će biti izbrisani iz baze podataka. Tokom savetovanja, statistički podaci kao što su pol i vrsta problema biće korišćeni za prijavljivanje korišćenja savetovanja u okviru EAP-a, ali na način da identitet pojedinca neće biti vidljiv.
Ne prodajemo, ne trgujemo ili na drugi način prenosimo informacije trećim licima na ovoj web stranici. Ova politika se ne odnosi na treća lica koja su ovde da vam pomognu ili da pomognu u radu web stranice i koja su pristala da čuvaju vaše podatke bezbednim.
Psiholog može odstupiti od obaveze pune zaštite podataka psihološkog tretmana samo u izuzetnim slučajevima, i to samo kada u toku savetovanja dobije informaciju da je: život klijenta ili život drugog lica ugrožen, da je prisutno nasilje ili zlostavljanje deteta, ako postoji opravdana verovatnoća nanošenja veće društvene materijalne štete i povezanih opštih opasnosti.
Dužnost prijavljivanja na osnovu člana 7 i člana 13 Zakona o sprečavanju nasilja u porodici (“Sl. glasnik RS”, br. 94/2016 i 10/2023 – dr. zakon):
(Član 7) Za sprečavanje nasilja u porodici i pružanje zaštite i podrške žrtvama nasilja u porodici i žrtvama krivičnih dela određenih ovim zakonom nadležni su policija, javna tužilaštva, sudovi opšte nadležnosti i prekršajni sudovi, kao nadležni državni organi, i centri za socijalni rad, kao ustanove.
Pored nadležnih državnih organa i centara za socijalni rad, u sprečavanju nasilja u porodici, preko davanja pomoći i obaveštavanja o nasilju, kao i pružanju podrške žrtvama nasilja učestvuju i druge ustanove u oblasti dečje, socijalne zaštite, obrazovanja, vaspitanja i zdravstva (u daljem tekstu: državni organi i ustanove nadležne za primenu ovog zakona), kao i tela za rodnu ravnopravnost na nivou lokalnih samouprava.
Podršku žrtvama nasilja u porodici i žrtvama krivičnih dela određenih ovim zakonom mogu da pruže i druga pravna i fizička lica i udruženja.
(Član 13) Svako mora da policiji ili javnom tužiocu prijavi bez odlaganja nasilje u porodici ili neposrednu opasnost od njega.
Državni i drugi organi, organizacije i ustanove obavezni su da neodložno prijave policiji ili javnom tužiocu svako saznanje o nasilju u porodici ili neposrednoj opasnosti od njega.
Za obradu podataka odgovara:
EAP ADRIA DOO BEOGRAD
Južni Bulevar 101, Beograd-Vračar, 11000 Beograd Srbija